

Fantazja – centrum zabaw dla dzieci
„Mali nobliści”
- w terminie 16-20 stycznia
- koszt 320 zł
Turnus inspirowany dziedzinami Nagrody Nobla. W programie: wizyta w banku oraz lekcja ekonomii, eksperymenty naukowe, wizyta w Mini Zoo w Kielnarowej, warsztaty o prawach człowieka, spotkanie z pedagogiem/psychologiem, wizyta w bibliotece i lekcja biblioteczna, zajęcia z kreatywnego opowiadania, warsztaty artystyczne, uroczyste wręczenie nagród dla małych noblistów, zajęcia ruchowe na hali sportowej, wizyta w kinie, wesołe animacje, dyskoteka, zabawa na jednym z największych placów zabaw w Polsce południowo – wschodniej.
„W zdrowym ciele zdrowy duch”
- w terminie 23-27 stycznia
- koszt 320 zł
Turnus inspirowany zdrowym i bezpiecznym trybem życia. W programie między innymi wizyta w kręgielni, zajęcia z pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym, warsztaty zasad fair play, projektowanie strojów i aren sportowych, rozgrywki zespołowe i indywidualne, poznawanie dyscyplin sportowych, zajęcia z tańca kreatywnego, gry terenowe, zajęcia ruchowe na hali sportowej, wizyta w kinie, wesołe animacje, dyskoteka, zabawa na jednym z największych placów zabaw w Polsce południowo – wschodniej.
Centrum Fantazja zapewnia:
– pięciodniowy pobyt w godzinach 6:30 – 16:30,
– wyżywienie: o poranku ciepły napój i drożdżówka, obiad (drugie danie) z napojem, podwieczorek,
– profesjonalną opiekę wychowawców,
– ubezpieczenie NNW,
– wszystkie atrakcje w cenie półkolonii.
Koszt jednego turnusu – 320 zł
Zimowisko w Fantazji przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Kontakt: 17 853 77 98, 691 674 488
Muzeum Dobranocek
„Mały animator” to zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane w Muzeum Dobranocek podczas ferii zimowych.
W programie:
- warsztaty animacji poklatkowej,
- tworzenia storyboardów
- pokazy filmowe na dużym ekranie.
- 2 godzinnych zajęć: warsztaty filmowe lub plastyczne, gry edukacyjne i zabawy, projekcje filmowe, zwiedzanie muzeum.
Termin:
– poniedziałki (16 i 23 stycznia), środy (18 i 25 stycznia), piątki (20 i 27 stycznia) – warsztaty filmowe
– wtorki (17 i 24 stycznia), czwartki (19 i 26 stycznia) – kurs tworzenia storyboardów
Cena:
- 20 zł/os. – indywidualnie
- 6 zł/os. + 25 zł./grupa – usługa prowadzącego warsztaty – grupy zorganizowane.
Grupa nie może przekroczyć 25 os.
Proponowany wiek uczestników zajęć: dzieci i młodzież (6-15 lat).
Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie
W programie dla najmłodszych:
- termin 16 – 27 stycznia 2017 r.
- tygodniowe turnusy – zajęcia zorganizowane dla dzieci z klas I – III sp zamieszkujących w Rzeszowie. W ramach zajęć odbędą się różnorodne zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne, ruchowe i inne.
Miejsce zajęć:
– MDK, ul. Osmeckiego 51, godz. 8:00 – 14:00,
– MDK „Nowy Świat”, ul. Krakowska 20, godz. 9:00 – 15:00.
W programie dla starszych:
- termin 16 – 27 stycznia 2017 r.
- Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,
- warsztaty kulinarne „Kipi kasza…”,
- warsztaty fotograficzno-modowe,
- warsztaty animacji klasycznej – tworzenie filmu animowanego,
- warsztaty plastyczne „Arcydziełka” – artystyczne podróże po świecie (zajęcia z rysunku rzeźby, malarstwa, formy przestrzenne).
Zapisy na zajęcia: od 3 stycznia 2017 r. (wtorek) w godz. 8.00 – 15.00 w MDK, ul. Osmeckiego 51, Rzeszów
lub pod nr telefonu 17 748 38 91.
Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
Muzeum Okręgowe w Rzeszowie:
- zajęcia odbywają się w godzinach otwarcia Muzeum
(wtorek – czwartek w godz. 9:00 – 13:00, piątek w godz. 10:00 – 13:00), - na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy, rezerwacja terminu pod nr tel. 17 853 52 78,
– maksymalna ilość osób uczestniczących w warsztatach – 25. - adres ul. 3 Maja 19 (budynek główny)
W programie:
Maniek i jego świat. Epoka lodowcowa w Polsce południowo-wschodniej (17 stycznia 2017 r.)
Co to jest epoka lodowcowa? Czy mamuty żyły w okolicach Rzeszowa? Jak radził sobie człowiek w trudnych warunkach epoki kamienia? Na te i inne pytania dotyczące najstarszych dziejów człowieka znajdziemy odpowiedź na warsztatach archeologicznych, których zwieńczeniem będzie własnoręczne szycie miniaturowego mamuta z filcu.
Wiek uczestników: 8-12 lat
Czas trwania: około 1,5 godziny
Wstęp: 12,00 zł
Wybrane zabytki muzealne w trakcie konserwacji. Zapoznanie młodzieży z pracą konserwatora muzealiów (18 stycznia 2017 r.)
Wiek uczestników: 10 – 16 lat
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 7,00 zł
Gawęda o mundurze żołnierza polskiego (19 stycznia 2017 r.)
Czy uniform wojskowy zawsze był zielony? Po co był i po co jest potrzebny żołnierzowi? A może chcesz zaprojektować własny mundur? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy podczas rysunkowej gawędy o wyposażeniu i umundurowaniu żołnierza polskiego. W trakcie zajęć dzieci mają możliwość przymierzenia mundurów wojskowych oraz zrobienia fotografii.
Wiek uczestników: 7-13 lat
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 7,00 zł
Wydzieranka – cudowanka. Na pewno potrafisz! (20 stycznia 2017 r.)
Celem warsztatów jest stosowanie różnych form wypowiedzi plastycznej, pobudzanie inicjatywy twórczej, rozwój wyobraźni, pomysłowości, zachęcanie do podejmowania nowych zadań, łączenie różnych technik w jednej pracy do indywidualnych rozwiązań. Jako motyw posłużą obrazy z Galerii Malarstwa Europejskiego: pejzaż, martwa natura i przedstawienia zwierząt.
Każdy uczestnik wykona swoją pracę techniką wyklejanki za pomocą papierowych kuleczek i wałeczków z bibuły lub drobnych kawałków oddzieranego papieru. Przed przystąpieniem do wyklejania, wykonamy projekt naszej kompozycji ołówkiem.
Wiek uczestników: 7-12 lat
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 7,00 zł
Nie święci garnki lepią … Pradziejowe garncarstwo (24 stycznia 2017 r.)
Lekcja warsztatowa, na której dzieci mogą zapoznać się z najciekawszymi faktami z dziedziny garncarstwa pradziejowego, wyjaśnia, kiedy pojawiają się naczynia ceramiczne, kim byli pradziejowi garncarze, kto był twórcą koła garncarskiego oraz jak wyglądały pradziejowe piece garncarskie; w drugiej części zajęć dzieci mogą wykonać własne naczynia, figurki, ozdoby, grzechotki a następnie ozdobić je za pomocą stempelków. Wszystkie prace zabierane są do domu.
Wiek uczestników: od 6 lat
Czas trwania: do 120 min.
Wstęp: 12,00 zł
Wybrane zabytki muzealne w trakcie konserwacji. Zapoznanie młodzieży z pracą konserwatora muzealiów (25 stycznia 2017 r.)
Wiek uczestników: 10 – 16 lat
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 7,00 zł
Sekrety dawnego dokumentu (26 stycznia 2017 r.)
Jeżeli chcesz przenieść się w czasy, w których nie znano komputerów, ani nawet długopisów, dowiedzieć się kto i w jaki sposób sporządzał wszelkiego rodzaju pisma urzędowe, a także jeżeli chcesz sam przy użyciu starych metod stworzyć swój dokument, to zapraszamy Cię do udziału w naszych zajęciach.
Wiek uczestników: 8-12 lat
Koszt: 7,00 zł/os.
Torebkowy zawrót głowy (27 stycznia 2017 r.)
Zajęcia polegają na samodzielnym wykonaniu i ozdobieniu torebki w dowolnej technice. Przygotowaną z tektury formę torebki uczestnicy ozdobią za pomocą farb, kolorowych papierów, guzików, tkanin itp. Warsztatom towarzyszy pokaz nowo nabytej kolekcji torebek damskich z przełomu XIX/XX wieku.
Wiek uczestników: 7-12 lat
Czas trwania: 1-1,5 godz.
Wstęp: 7,00 zł
Muzeum Historii Miasta Rzeszowa
Pan Bóg dał jarmarki a diabeł rymarki – opowieść o dawnym handlu i pieniądzu.
Celem zajęć jest przybliżenie w przystępny sposób, dostosowany do wieku uczestników, historii pieniądza oraz roli, jaką odgrywa on w życiu człowieka. Zajęcia edukacyjne odbywają się w oparciu o specjalnie przygotowane pomoce dydaktyczne (domino, puzzle, multimedia).
Podsumowaniem zajęć jest gra planszowa „Ekonomia w dawnym Rzeszowie”. Dzieci uczestniczyć będą także w wybijaniu pamiątkowej monety – „Dukata muzealnego”.
Wiek uczestników: 6 –11 lat
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 5,00 zł
Grupy: od 5 do 25 osób.
Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku przez cały okres ferii zimowych, po wcześniejszej rezerwacji terminu pod nr tel. 17 875 41 99.
Adres: Rynek 12
Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie
Ferie w chłopskiej chacie i zagrodzie. Podczas pierwszej części zajęć zabierzemy uczestników w podróż w czasie, podczas której dowiedzą się jak wyglądały dawniej wiejskie domy, jak je ozdabiano, jak się w nich mieszkało i czym zajmowali się ich mieszkańcy. Podczas warsztatów można będzie namalować tradycyjną makatkę lub techniką decoupag’u wykonać ozdobę na ścianę.
Wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów zapewnia Muzeum. Wykonane ozdoby każdy uczestnik zabiera ze sobą do domu. Po zajęciach istnieje możliwość zwiedzenia naszych wystaw.
Wiek uczestników: od 7 lat
Koszt zajęć: 12 zł/ os.
Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku przez cały okres ferii zimowych po wcześniejszej rezerwacji terminu pod nr tel. 17 862 02 17.
Adres: Rynek 6
Rzeszowski Domu Kultury w Rzeszowie
Rzeszowski Domu Kultury przygotował aż 840 miejsc wypoczynkowych dla dzieci w ramach feryjnych półkolonii, które zostaną zorganizowane w terminie od 16 stycznia do 27 stycznia 2017 roku. Zimowy wypoczynek dla dzieci odbędzie się w dwóch tygodniowych turnusach w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury na terenie całego Rzeszowa. Ilość dostępnych miejsc jest ograniczona.
Oferta zimowego wypoczynku skierowana jest do dzieci w wieku 7 – 12 lat (urodzonych w latach 2005-2010).
W programie:
- zajęcia o charakterze rozrywkowo-rekreacyjnym oraz edukacyjnym. Przewidziane atrakcje to: wyjścia i wycieczki do ciekawych miejsc, warsztaty plastyczno-techniczne i kreatywne, a także zajęcia ruchowe, sportowe, edukacyjne, literackie i muzyczne.
- Szczegółowy program zimowego wypoczynku jest dostępny na stronie internetowej: www.rdk.rzeszow.pl.
Zapisy prowadzone będą od 16 grudnia 2016 roku do 5 stycznia 2017 roku dla rodzin z Rzeszowa oraz od 9 stycznia do 12 stycznia 2017 roku dla rodzina z Rzeszowa oraz spoza Rzeszowa w przypadku wolnych miejsc. Ilość miejsc jest ograniczona, a maksymalna liczba dzieci w grupie to 30 osób. Zajęcia organizowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 w filii Miłocin oraz w godzinach 8:00 – 14:00 w pozostałych filiach. Zapisu można dokonać wyłącznie w wybranej filii Rzeszowskiego Domu Kultury po wypełnieniu karty zgłoszenia, podpisaniu regulaminu i uiszczeniu opłaty.
Koszt zimowego wypoczynku:
• filia Miłocin – 300 zł za tydzień (w cenę wliczony jest koszt obiadu, dla posiadaczy karty „Rodzina Wielodzietna 3+” koszt 187,50 zł za tydzień)
• pozostałe filie – 100 zł za tydzień (dla posiadaczy karty „Rodzina Wielodzietna 3+” koszt 50 zł za tydzień)
Turnusy:
• I tydzień: od 16 stycznia do 20 stycznia 2017 r.
• II tydzień: od 23 stycznia do 27 stycznia 2017 r.
Bystrzak – Akademia Twórczego Rozwoju
ul. Śniadeckich 27, 35-006 Rzeszów
Tel. +48 693838132
Proponujemy półkolonię gdzie dzieci będą podróżować po całym świecie (zwiedzimy Antarktydę, Czad, Etiopię, Nigerię, Tanzanię oraz Holandię, Grecję i Szwecję), eksperymentować, uczyć się poprzez zabawę: zagadki, gry logiczne, gry planszowe i wiele innych atrakcji. Zapewniamy wyżywienie, opiekę i masę dobrej zabawy!
Startujemy od 16 i kończymy 29 stycznia. Jeden turnus półkolonii to pięć dni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 czyli 8 godzin dziennie w naszej Akademii!
Cena:
- 550 złotych za dwa tygodnie
- 300 złotych za tydzień