

Znaczenie imienia Adam
Adam jako dziecko jest dość spokojny i nie sprawia rodzicom większych kłopotów. Szybko się uczy, potrafi długo skupić się na jednej czynności i zająć sam sobą. Oczywiście uwielbia gdy dorośli zwracają na niego uwagę, noszą go, mówią do niego i ogólnie rzecz biorąc poświęcają mu czas, nie musi to jednak trwać non stop. Najczęściej sprzyja mu też zdrowie i szczęście, dzięki czemu unika bólu i innych nieprzyjemności. Dobrze czuje się w otoczeniu innych dzieci i szybko łapie z nimi kontakt.
Dorosły Adam jest z pewnością niezwykle inteligentny, spostrzegawczy i samodzielny. Cechuje go także kultura osobista oraz wyczucie podpowiadające mu na ile z kim może sobie pozwolić. Jednocześnie jest to mężczyzna bardzo przystojny i posiadający naturalny dar oczarowywania kobiet. I nie musi w tym celu zbyt wiele robić – nierzadko wystarczy, że po prostu jest! Warto też dodać, że często mężczyźni noszący to imię potrafią świetnie gotować i mają doskonały gust!
Adam bywa jednak bardzo surowy, nie tylko w stosunku do innych ale i wobec siebie. Nie lubi zawodzić, zawsze pilnuje terminów, jest obowiązkowy, rozsądny i ma głowę na karku. Bardzo męczą go sytuacje gdy z różnych powodów nie jest w stanie spełnić obietnicy czy dokończyć czegoś, co już zaczął. Mimo wszystko Adam potrafi się bawić, często się uśmiecha, ma wielu przyjaciół i już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kogoś bardzo sympatycznego. Jednocześnie ma zasady i swój honor, których nie zmieni żadna tymczasowa moda.
Zawodowo dla Adama nie ma żadnych zamkniętych drzwi. Jego wszechstronność, ambicja i inteligencja pozwolą mu robić co tylko zechce. Dobrze sprawdzi się na wysokich, odpowiedzialnych stanowiskach, w branżach związanych z obrotem pieniędzmi oraz w handlu. Może także śmiało postawić na własny biznes.
Historia imienia Adam
Co do pochodzenia tego imienia jest kilka teorii. W języku hebrajskim słowo adom tłumaczymy jako czerwony, co zgodnie z Biblią mogłoby mieć związek z tym, że został tak mianowany pierwszy człowiek, który ulepiony został z czerwonej ziemi. Inne źródła podają natomiast, że imię to faktycznie pochodzi z hebrajskiego jednak od słowa adam, które oznacza po prostu ludzi. Według jeszcze innych badaczy imię Adam pochodzi od arabskiego wyrazu adam, który tłumaczymy jako „łączcie się”.
W Polsce imię to pojawiło się dość wcześnie, bo już w 1194 roku. Znane były też inne jego formy, takie jak chociażby Jadam czy Adem, a także zdrobnienia Adamko oraz Adamek. Od wielu, wielu lat imię to jest bardzo chętnie nadawane nowo narodzonym chłopcom nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.
Imieniny Adama
- najbardziej popularna data to 24 grudnia
- Adam może jednak obchodzić imieniny także: 25 lutego, 6 kwietnia, 16 maja, 31 lipca i 8 września
Imię Adam
- pochodzenie: hebrajskie lub arabskie
- główne cechy: inteligentny, pracowity, rodzinny, dumny
- szczęśliwa liczba: 1
- szczęśliwy kolor: czerwony, oranże oraz żółty
- szczęśliwy kamień: rubin i bursztyn
- po angielsku: Adam
Zdrobnienia imienia Adam
Adaś, Adamek, Adanio, Adasio, Aduś, Adi, Adik, Adamcio, Adamko, Dadaś, Daduś, Duduś, Dudek