

Znaczenie imienia Hanna
Jako dziecko Hania jest odważna, bardzo ciekawska i wszędobylska. Mimo, że raczej grzeczna, szybko można odczuć, że ma charakterek i za niedługo będzie się z nią nieco trudniej dogadać, szczególnie w kwestiach, które będą różniły ją z rodzicem, innym dorosłym czy dzieckiem. Gdy ma starsze rodzeństwo, chętnie je naśladuje, natomiast w przypadku młodszego braciszka czy siostrzyczki, pełni rolę czułej niani. Nie należy do dzieci płaczliwych, jest raczej roześmiana i lubi się bawić, przytulać, śpiewać, tańczyć czy malować.
Dorosła Hanna jest kobietą bardzo inteligentną i zazwyczaj świetnie wykształconą. Interesuje ją to, co dzieje się na świecie i wokół niej. Jest świadomą realistką, która rzadko buja w obłokach, ponieważ najczęściej nie ma na to po prostu czasu. Dobrze dogaduje się z innymi ludźmi, jest kulturalna, sympatyczna i wesoła, choć trzeba przyznać, że dość dokładnie wybiera sobie przyjaciół. Lubi ludzi szczerych, mających coś do powiedzenia i pozytywnie nastawionych do świata. Nie znosi za to prostaków, agresorów ani dyletantów, którzy głośno krzyczą w kwestiach, o których nie mają fioletowego pojęcia.
Hanna ma skłonności do pracoholizmu, musi więc nauczyć się relaksować i odpoczywać. Mimo, że jest raczej domatorką, raz na jakiś czas powinna spakować walizkę i wyjechać gdzieś daleko – pomoże jej to naładować akumulatory i oderwać się trochę od codzienności. Należy dodać także, że kobiety noszące to imię, najczęściej są bardzo piękne i zadbane. Potrafią flirtować, uwodzić i sprawiać, by mężczyźni robili dokładnie to, czego one chcą.
Zawodowo Hanna sprawdzi się na wysokich, odpowiedzialnych stanowiskach. Najczęściej jest to umysł ścisły, o wyobraźni przestrzennej i rozległej wiedzy. Swoich sił może próbować także w branżach związanych z zarządzaniem pieniędzmi – ma bowiem smykałkę do interesów oraz instynkt, który zazwyczaj świetnie się sprawdza.
Historia imienia Hanna
Imię to nierozerwalnie łączy się z imieniem Anna, a dodanie z przodu spółgłoski „H” związane jest z przydechem. To z kolei zjawisko fonetyczne polega na rozwarciu zwartych wcześniej narządów mowy, co daje lekko słyszalny dźwięk zbliżony do spółgłoski „H” i najprawdopodobniej to właśnie on z Anny zrobiło Hannę. Inna teoria głosi, że Hanna powstała w wyniku naleciałości z języka niemieckiego.
W Polsce imię to pojawiło się na początku XIV wieku, wraz ze staropolskimi zdrobnieniami typu Hannula, Hanulka, Hania czy Hanka. Jego popularność stale rośnie, a dla przykładu dodamy, że w 2018 roku imię to nadano 7723 nowo narodzonym, polskim dziewczynkom.
Imieniny Hanny
- najbardziej popularna data to 26 lipca
- Hanna może jednak obchodzić imieniny także 10 stycznia, 27 lutego, 7 i 9 czerwca, 15 lipca oraz 1 września
Imię Hanna
- pochodzenie: hebrajskie
- główne cechy: piękna, odważna, kobieca, ma intuicję
- szczęśliwa liczba: 2
- szczęśliwy kolor: biały oraz wszelkie odcienie srebra i szarości
- szczęśliwy kamień: topaz i opal
- po angielsku: Hannah, Nancy
Zdrobnienia imienia Hanna
Hania, Haneczka, Hanusia, Hanunia, Hanka, Anka, Aneczka