

Znaczenie imienia Ignacy
Ignacy jako dziecko jest ciągle w ruchu i nie sposób go zatrzymać. Czasem jego rodzice wręcz nie mogą wyjść z podziwu skąd w takim małym człowieku tyle energii. Stale coś mówi, śmieje się, biega, wspina się, chowa, zadaje pytania i tak w kółko. Trzeba mieć więc oczy dookoła głowy by upilnować Ignasia. Poza tym jest to dziecko bardzo inteligentne i mające świetną pamięć. Dużo rozumie, szybko się uczy, a w zdobywaniu nowych umiejętności często prześciga swoich rówieśników. Dodatkowo jest też towarzyski i momentalnie zyskuje przyjaciół oraz mnóstwo fanek w postaci cioć, które to uwielbiają go rozpieszczać.
W życiu dorosłym Ignacy nie traci swojego uroku, wprost przeciwnie – opanowuje go do perfekcji, dzięki czemu nie narzeka na powodzenie. Jest człowiekiem wesołym, życzliwym i lubiącym dobrą zabawę. Przez niektórych może być postrzegany jako ryzykant jednak tak naprawdę zawsze trzyma rękę na pulsie i zna granice. Zazwyczaj stąpa twardo po ziemi i jest realistą. Lubi pieniądze, luksus i wygodę nie jest jednak przy tym snobem, wprost przeciwnie – potrafi dzielić się tym, co ma i działać bezinteresownie.
Ignacy zazwyczaj jest mężczyzną oczytanym, inteligentnym i interesującym się wieloma sprawami. Można porozmawiać z nim niemal na każdy temat, a także dostać dobrą radę – kocha ich bowiem udzielać. Nawiasem mówiąc, zazwyczaj ma rację, co niektórych może drażnić. Generalnie Ignacy jednak nie ma wrogów ponieważ jest uczciwy, pomocny, tolerancyjny i opanowany. Trudno go sprowokować i wydaje się, że w ogóle nie ma w nim agresji. Do wad Ignacego należy jednak rozrzutność, a także fakt, że bardzo źle znosi porażki oraz krytykę. Może wówczas na kilka dni tracić zapał i dobry humor.
Zawodowo Ignacy sprawdzi się świetnie jako właściciel firmy, dyrektor, manager czy kierownik. Ma bowiem wiele cech dobrego przywódcy, który mądrze rozdziela zadania, jest wymagający, a jednocześnie potrafi nawiązać świetny kontakt z pracownikami. Swoich sił może też próbować w sporcie – kocha bowiem zdrową rywalizację i chętnie pokonuje własne słabości.
Historia imienia Ignacy
Najprawdopodobniej imię Ignacy pochodzi od łacińskiego słowa ignis, które tłumaczymy jako „ogień”. Było ono więc nadawane chłopcom, którzy mieli mieć gorące serce i ognisty temperament. Inna teoria mówi jednak o tym, że powstanie imienia Ignacy wiąże się z rzymskim rodem Egnacjuszów, którzy żyli w starożytności. Według tego założenia, imię to powstało jako przydomek – Egnatius, dosłownie „należący do Egnacjuszów”.
Największą popularność imię to zyskało na Rusi, gdzie bardzo żywy był kult świętego Ignacego – patrona Konstantynopola. Do Polski trafiło w XIV wieku dzięki pierwszym jezuitom odwiedzającym nasz kraj, którzy chętnie opowiadali oni ówczesnym Polakom o świętym Ignacym Loyolii. Początkowo imię to miało formy Ignatius, Inac, Ignat, aż w końcu przekształciło się w Ignacego, którego znamy dziś. W tym momencie, jeśli chodzi o Polskę, jest to imię dość popularne, dla przykładu w 2017 roku nadano je 2856 razy, a rok później 3345 razy.
Imieniny Ignacego
- najbardziej popularne daty to: 31 lipca i 11 maja
- Ignacy może jednak obchodzić imieniny także: 3 lutego, 28 maja, 15 i 21 lipca, 22 września oraz 17 i 23 października
Ignacy
- pochodzenie: łacińskie
- główne cechy: przystojny, uparty, inteligentny i uczciwy
- szczęśliwa liczba: 5
- szczęśliwy kolor: szary i seledynowy
- szczęśliwy kamień: jaspis i topaz
- po angielsku: Ignatius, Ignace
Zdrobnienia imienia Ignacy
Gacek, Gutek, Icek, Iggy, Igi, Ignacek, Ignacjo, Ignaś, Igo, Igul, Igula, Igulek, Iguliś, Igunio, Igutek, Iguś, Iniaś, Naśku