

Znaczenie imienia Kinga
Jako dziecko Kinga jest bardzo spokojna, grzeczna i elastyczna. Potrafi zająć się sama sobą, choć lubi też gdy ktoś z dorosłych poświęca jej swoją uwagę. Ma silną potrzebę bliskości z najbliższymi, chętnie się tuli, wyczuwa nastroje i szybko zżywa się z tymi, którzy często z nią przebywają. W rozwoju najczęściej prześciga swoich rówieśników, ma świetną pamięć, jest spostrzegawcza i dokładna. Lubi uczyć się nowych rzeczy i śmiało chwali się tymi umiejętnościami. W grupie rówieśników niejednokrotnie jest bardzo lubianą i docenianą liderką, z której zdaniem liczą się inne dzieciaki.
W życiu dorosłym Kinga jest odpowiedzialna, poukładana i świetnie zorganizowana. Nie znosi zawodzić, pilnuje terminów i z zaangażowaniem podchodzi do obowiązków. Lubi także porządek w dosłownym tego słowa znaczeniu – nie potrafi funkcjonować w bałaganie i źle czuje się w miejscach brudnych. Jednocześnie jest osobą pozytywnie nastawioną do życia, otwartą, tolerancyjną i wesołą. Ma wielu przyjaciół, z którymi chętnie spędza czas, bawi się czy podróżuje. Jest też bardzo zżyta ze swoją rodziną, a szczególnie mamą, która niejednokrotnie jest jej najlepszą przyjaciółką i wzorem do naśladowania.
Kinga bardzo przeżywa wszelką krytykę jednak najpewniej nie zobaczysz tego po niej. Złe emocje, tłumi bowiem często w sobie, wybuchając w najmniej oczekiwanym momencie gdy czara goryczy się przeleje. Sama nie lubi krytykować innych ani mówić im wprost co myśli o ich postępowaniu. To mistrzyni dyplomacji, potrafiąca tak przedstawiać problemy, by zdawały się one w zasadzie w ogóle nie być problemami. Boli ją krzywda innych i niesprawiedliwość świata. Gdy tylko może, chętnie pomaga i angażuje się w różne akcje charytatywne. Uwielbia leniuchować, bawić się i relaksować, choć pozwala sobie na to dopiero wówczas, gdy wypełni wszystkie obowiązki.
Zawodowo Kinga sprawdzi się tak naprawdę na wielu stanowiskach, jednak powinna celować w te, które nie są monotonne ani zbyt proste. Od pieniędzy i możliwości awansu, ważniejsza jest dla niej dobra atmosfera i przekonanie, że jest lubiana oraz ceniona.
Historia imienia Kinga
Imię to ma korzenie węgierskie i wywodzi się od imienia Kunegunda – zapożyczonego niegdyś przez Węgrów od Niemców. Było ono tak często zdrabniane, że w końcu zyskało status samodzielnego, odrębnego imienia. Święta Kinga, która jest patronką wszystkich kobiet noszących to imię była córką węgierskiego króla Beli IV i żoną Bolesława Wstydliwego. Gdy los zesłał ją do Polski, sprowadziła tu górników, którzy w 1251 roku odkryli w Bochni sól. Wraz z mężem zajęła się odbudową zniszczonego przez Tatarów kraju, bardzo wspierała także Kościół. Po śmierci Bolesława wstąpiła do klasztoru, gdzie w spokoju dożyła reszty swoich dni. Jest patronką górników wydobywających sól, Litwy, Polski, samorządowców oraz ludzi ubogich.
W Polsce imię to zyskało popularność dzięki świętej Kindze, żyjącej w XIII wieku. Na przestrzeni lat nosiło je wiele kobiet sukcesu, związanych ze sportem, sztuką, polityką czy nauką. Według rankingów i badań, co roku imię to nadawane jest ponad tysiącowi nowo narodzonych, polskich dziewczynek.
Imieniny Kingi
- najbardziej popularna data to 24 lipca
- Kinga może jednak obchodzić imieniny także 13 stycznia i 3 marca
Imię Kinga
- pochodzenie: węgierskie
- główne cechy: wesoła, towarzyska, pomocna, wrażliwa
- szczęśliwa liczba: 6
- szczęśliwy kolor: wszelkie odcienie mięty, zieleni i błękitu
- szczęśliwy kamień: malachit i szmaragd
- po angielsku: Cunegond
Zdrobnienia imienia Kinga
Kinia, Kiniusia, Kinusia, Kinunia, Kinulcia, Kinguś, Kiniuś, Kinuś, Kindzia, Kingunia, Kingusiaczek