

Znaczenie imienia Magdalena
W dzieciństwie Magdalena jest grzeczna choć bardzo ciekawska i wszędobylska. Interesuje ją wszystko, co nowe i nieznane, a także to, co zupełnie nie nadaje się do zabawy. Mocno stymulują ją dźwięki oraz muzyka. Jeśli więc ma problemy z zasypianiem, zamiast chodzić koło niej na palcach, spróbować można włączyć jej jakieś delikatne odgłosy lub spokojne piosenki.
W życiu dorosłym Magdalena nie traci swojej ciekawości oraz otwartości na świat. Chętnie przebywa w otoczeniu ludzi, szybko nawiązuje nowe kontakty i zazwyczaj jest bardzo lubiana. Dużo się śmieje, jest szczera, tolerancyjna i nie boi się wyzwań. Tym, co ją charakteryzuje jest też zaradność – Magdalena bez trudu radzi sobie z czynnościami takimi jak chociażby zmiana koła, pomalowanie pokoju, wbicie gwoździa, skoszenie trawy czy zrobienie remontu.
Do głównych wad Magdaleny należy jednak upór, który nieraz jest zapalnikiem niepotrzebnych tak naprawdę kłótni. Magdalena znana jest też ze swojego charakterku, który pokazuje gdy ma gorszy dzień lub kiedy ktoś zajdzie jej za skórę. Jedno jest pewne – lepiej mieć w niej przyjaciela niż wroga, ponieważ wkurzona, potrafi być bardzo nieprzyjemna. Często bardzo emocjonalnie reaguje na pewne sytuacje, a z drugiej strony jest silna. Lubi sprawiać sobie drobne przyjemności, żyje konsumpcyjnie, ma świetny kontakt z dziećmi, serce do zwierząt i talent kulinarny.
Zawodowo sprawdzi się wszędzie tam, gdzie będzie miała kontakt z ludźmi. Nie może mieć też zbyt monotonnego zajęcia, ponieważ znudzona – traci całkowicie zapał do pracy. Dobrą motywacją są dla niej nie tylko pieniądze ale także atmosfera panująca w miejscu pracy – musi być przyjemnie i wesoło, w innym wypadku z pewnością szybko zrezygnuje ponieważ nie znosi gonitwy szczurów ani ludzi nieszczerych.
Historia imienia Magdalena
Jest to imię pochodzenia hebrajskiego, silnie związane z biblijną Marią Magdaleną. Święta otrzymała ten przydomek, ponieważ pochodziła z izraelskiego miasta Magdalii. W języku hebrajskim natomiast słowo migdal, od którego stworzono nazwę tego starożytnego miasta oznaczało twierdzę lub wieżę.
W Polsce imię to pojawiło się wcześnie, bo już w średniowieczu. Poza formą jaką znamy współcześnie, było też zapisywane jako Magdalana, Magdalina czy chociażby Madlena. Na przestrzeni lat nosiło je wiele kobiet sukcesu, polityki, sceny artystycznej oraz pisarek.
Imieniny Magdaleny
- najbardziej popularne daty to 29 maja, 22 lipca i 10 kwietnia
- Magdalena może jednak obchodzić imieniny także: 13 i 27 maja, 1 czerwca, 27 lipca, 17 i 22 sierpnia oraz 13 października
Imię Magdalena
- pochodzenie: hebrajskie
- główne cechy: piękna, charakterna, zaradna, towarzyska
- szczęśliwa liczba: 4
- szczęśliwy kolor: szary i wszystkie kolory ziemi
- szczęśliwy kamień: granat i agat
- po angielsku: Magdalene, Magdalen, Madeline
Zdrobnienia imienia Magdalena
Magda, Madzia, Madziulek, Madziulka, Madzieńka, Madzik, Magdzia, Madzioszek, Magdzioszek, Megi, Meg, Dziula, Dziunia, Lenka, Mada, Madi, Madziol, Madziuchna, Magunia, Magi