

Znaczenie imienia Michał
Michał jako dziecko jest bardzo energiczny, wszędobylski i ciekawski. Nie ma takiego zakamarka, w który nie dał rady by się wcisnąć, ani wysokości na którą bałby się wspiąć. Dużo się śmieje, jest towarzyski, ufny i śmiały. Bardzo szybko łapie kontakt, zarówno z innymi dorosłymi jak i z rówieśnikami. W szkole bywa nieco roztrzepany, zapomina o zadaniach domowych i wzięciu rzeczy na zajęcia plastyczne. Ma w sobie jednak tyle uroku, że nauczyciele go uwielbiają, a rodzice nie potrafią się na niego dłużej złościć.
W życiu dorosłym Michał nie traci swojej energii ani ciekawości świata. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu, podróże i dobrą zabawę. Ma wielu znajomych, którzy cenią jego lojalność, uczciwość i inteligencję. Zawsze jest z nim o czym porozmawiać, ponieważ interesuje się wieloma dziedzinami i ma swoje, często bardzo oryginalne zdanie w każdej kwestii. Jest znany także z dość sarkastycznego, czasem wręcz czarnego humoru i realizmu. Nie jest człowiekiem, którym dałoby się manipulować ponieważ świetnie wyczuwa kto jest jego przyjacielem, a od kogo trzymać się z daleka.
Zdradzony, potrafi bardzo długo chować urazę, szczególnie wobec ludzi, których uważał za przyjaciół. Bywa mało taktowny, ponieważ nie uznaje przybierania dobrej miny do złej gry – gdy coś mu nie pasuje – otwarcie o tym mówi i nie sili się na sztuczne uśmiechy. Żyje konsumpcyjnie, lubi wydawać pieniądze, a jego zachowanie czasem bywa bardzo brawurowe. Mimo wszystko, jest człowiekiem bardzo lubianym, pogodnym, towarzyskim, pomocnym i obdarzonym dobrym sercem. To wielkie szczęście mieć w nim towarzysza życia, ojca, przyjaciela czy syna.
Zawodowo Michał sprawdzi się w branżach wymagających sprytu, zaradności, umiejętności nawiązywania nowych kontaktów i odwagi. Lubi gdy jego praca nie jest monotonna ani zbyt banalna i chętnie poszerza wachlarz swoich umiejętności. Dobrze motywują go pieniądze oraz dobre kontakty z współpracownikami.
Historia imienia Michał
Imię Michał pochodzi z języka hebrajskiego, w którym Mikha’el oznaczało „któż jak Bóg”. Ważną postacią biblijną, która nosiła to imię był święty archanioł Michał, który jako pierwszy zdecydował się na walkę ze zbuntowanym Lucyferem. Chrześcijanie wierzą też, że jest on ich opiekunem, stąd modlitwa, której uczą się już małe dzieci – Aniele Boży, stróżu mój. Archanioł Michał ważny jest także podczas egzorcyzmów, gdyż księża je odprawiający zwracają się właśnie do niego gdy chcą wypędzić z kogoś demona.
Pierwsze wzmianki o tym imieniu w Polsce datuje się na około 1065 rok, choć tak naprawdę imię to spopularyzował Henryk Sienkiewicz, tworząc postać Michała Wołodyjowskiego – niskiego wzrostem, acz dzielnego i honorowego rycerza. Dziś w naszym kraju żyje ponad 400 tysięcy Michałów, z czego aż 140 tysięcy przyszło na świat w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W 2018 roku imię Michał zostało nadane ponad 4 i pół tysiąca razy.
Imieniny Michała
- najbardziej popularne daty to 29 września, 10 kwietnia, a także 4 i 23 maja
- Michał może jednak obchodzić imieniny także: 23 stycznia, 10 i 17 lutego, 2 i 14 marca, 6 kwietnia, 8 i 14 maja, 14 i 20 czerwca, 5 lipca, 25 i 29 sierpnia, 1 i 6 września oraz 29 października
Imię Michał
- pochodzenie: hebrajskie
- główne cechy: aktywny, troskliwy, odważny i inteligentny
- szczęśliwa liczba: 1
- szczęśliwy kolor: błękitny i żółty
- szczęśliwy kamień: diament, bursztyn i opal
- po angielsku: Michael, Mikiel, Mike
Zdrobnienia imienia Michał
Michaś, Michałek, Misiaczek, Misiek, Misio, Michaniu, Michulek, Majk, Majki, Miki, Mikuś, Mi, Miniu, Miśko, Siałek