

Znaczenie imienia Szymon
Jako dziecko Szymon może sprawiać wrażenie nieco nieufnego, wiąże się to jednak z tym, że potrzebuje więcej czasu na poznanie drugiej osoby (szczególnie tyczy się to dorosłych). Poza tym jest ciekawski, wszędobylski i wymaga sporo uwagi. Nie potrafi zajmować się sobą sam, wszystko najchętniej robi z rodzicem lub inną osobą dorosłą. Szybko się uczy i nierzadko wyprzedza rówieśników w rozwoju.
Jako człowiek dorosły, Szymon odznacza się ogromnym indywidualizmem. Nie lubi prosić o pomoc, skarżyć się ani podporządkowywać. Woli się sparzyć ale zrobić coś po swojemu niż poddać się na starcie czy wysługiwać się innymi. Na ogół jest spokojny i opanowany jednak gdy ktoś zajdzie mu za skórę, potrafi pokazać się z nieco bardziej impulsywnej strony. Ma swój honor i nie pozwala sobie na to, by ktoś nim szargał.
Szymon zazwyczaj mówi to, co myśli, przez co może uchodzić za mało taktownego. W jego przekonaniu jednak bardziej przegrywa ten, kto kłamie lub na siłę dopasowuje się do obecnej mody. Jego ogromny urok osobisty, poczucie humoru i odwaga sprawiają, że mimo wszystko jest osobą niezwykle lubianą. Ma też ogromne zadatki na lidera.
Szymon to człowiek ambitny i niebojący się ciężkiej pracy. Jeśli czegoś chce, bez dwóch zdań to osiągnie, choćby miał przez to niedosypiać, niedojadać czy chwilowo odpuścić imprezy. Będzie świetnym właścicielem firmy, kierownikiem, managerem czy handlowcem. Dobrze sprawdzi się także w zawodach związanych z obrotem pieniędzy czy nieruchomości.
Historia imienia Szymon
Imię to pochodzi z języka hebrajskiego. Tamtejsze wyrażenie sime’on przetłumaczyć możemy jako „Bóg wysłuchał”, co oznacza, że imię Szymon nadawane było chłopcom wyczekanym i wymodlonym. Inne źródła wskazują na jeszcze wcześniejsze, bo hellenistyczne czasy (około IV wieku przed naszą erą) kiedy to słowo Simon odnosiło się do osoby o płaskim nosie.
Pierwsza oficjalna wzmianka na temat tego imienia w Polsce pochodzi z papieskiej Bulli gnieźnieńskiej wydanej w 1136 roku, z tym że brzmi tam ono w nieco inny niż współcześnie sposób – Szyman.
Imieniny Szymona
- najbardziej popularne daty to 18 lipca, 3 września i 28 października
- Szymon może jednak obchodzić imieniny także: 5 stycznia, 6 oraz 16 lutego, 8 i 24 marca, 16 maja, 1 lipca i 14 września
Imię Szymon
- pochodzenie: hebrajskie
- główne cechy: indywidualista, czarujący, ambitny, opanowany
- szczęśliwa liczba: 4
- szczęśliwy kolor: popielaty i inne odcienie szarości
- szczęśliwy kamień: granat
- po angielsku: Simon
Zdrobnienia imienia Szymon
Szymek, Szymonek, Szymcio, Szymuś, Szymeczek, Szymciuś, Szymulek